Kraj

Bunt młodych kobiet

Symbolem buntu stała się czerwona błyskawica. Symbolem buntu stała się czerwona błyskawica. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Rządzący się przeliczyli. Przez polskie miasta i miasteczka w 2020 r. przelały się wielotysięczne fale manifestacji organizowanych przez Strajk Kobiet.

Nie bacząc na jesienną falę pandemii, rządzący postanowili przykręcić śrubę i zrealizować obietnicę daną religijnym fundamentalistom – zaostrzyć prawo antyaborcyjne, wykreślając przesłankę embriopatologiczną. PiS od lat jest zakładnikiem nie tylko środowisk kościelnych agitujących w kampaniach wyborczych za partią Kaczyńskiego, ale także tzw. prolajferów skupionych wokół Kai Godek, których popierał jeszcze za czasów rządów PO-PSL.

Rządzący bali się jednak awantury w Sejmie, wykorzystali więc możliwość zlikwidowania obowiązującego od blisko trzech dekad tzw.

Polityka 1/2.2021 (3294) z dnia 29.12.2020; Ludzie i wydarzenia. Co zapamiętamy z roku 2020; s. 10

Czytaj także

Historia

Ostatni niemiecki jeniec

W czasie drugiej wojny w obozach jenieckich w USA znalazły się setki tysięcy niemieckich żołnierzy. Wielu z nich podjęło próby ucieczki. Ostatni ze zbiegów, urodzony w Świdnicy Georg Gaertner, ujawnił się po 40 latach.

Andrzej Fedorowicz
12.01.2021