Kraj

Cyberfalstart

Studio CD Projekt Red rozpoczęło pracę nad aktualizacjami gry. Studio CD Projekt Red rozpoczęło pracę nad aktualizacjami gry. materiały prasowe
Stworzony przez warszawskie studio CD Projekt Red „Cyberpunk 2077” zadebiutował na początku grudnia.

W świecie graczy to była jedna z najbardziej wyczekiwanych premier – w samej przedsprzedaży zamówiono 8 mln kopii gry, której akcja dzieje się w dystopijnym Night City, a w jedną z głównych ról wciela się Keanu Reeves. Stworzony przez warszawskie studio CD Projekt Red „Cyberpunk 2077” zadebiutował na początku grudnia, szybko jednak wysokie noty recenzentów i kosztowną akcję promocyjną przykryła krytyka graczy rozczarowanych liczbą błędów technicznych.

W efekcie firma Sony wycofała grę ze swojego sklepu internetowego Playstation Store, zaś amerykańscy inwestorzy zagrozili pozwami zbiorowymi – pierwsze takie pismo studio otrzymało pod koniec grudnia; spółce zarzuca się wprowadzenie w błąd akcjonariuszy, które doprowadziło do strat finansowych wskutek przeceny akcji CD Projekt.

Polityka 1/2.2021 (3294) z dnia 29.12.2020; Ludzie i wydarzenia. Co zapamiętamy z roku 2020; s. 10

Czytaj także

Historia

Ostatni niemiecki jeniec

W czasie drugiej wojny w obozach jenieckich w USA znalazły się setki tysięcy niemieckich żołnierzy. Wielu z nich podjęło próby ucieczki. Ostatni ze zbiegów, urodzony w Świdnicy Georg Gaertner, ujawnił się po 40 latach.

Andrzej Fedorowicz
12.01.2021