Kraj

Psychiatria czeka na konkrety

Rząd już od ponad roku realizuje reformę psychiatrii dziecięcej, jednak lekarze i psycholodzy zaangażowani w ten projekt skarżą się, że nie widzą zmian na lepsze. Rząd już od ponad roku realizuje reformę psychiatrii dziecięcej, jednak lekarze i psycholodzy zaangażowani w ten projekt skarżą się, że nie widzą zmian na lepsze. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta

Po deklaracji premiera, że psychiatrię dziecięcą – jedną z najbardziej zaniedbanych dziedzin naszej ochrony zdrowia, która od dawna nie może wyjść z zapaści – czeka w najbliższym roku deszcz pieniędzy, nie widać radości wśród tych, którzy powinni najbardziej się cieszyć. Krajowa konsultant dr hab. Barbara Remberk przyznaje, że zmiany w organizacji opieki psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży już się rozpoczęły, ale nie wiadomo, w jaki sposób będą finansowane, a głównie od tego zależy ich powodzenie.

Polityka 5.2021 (3297) z dnia 26.01.2021; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 9
Reklama

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021