Rabat na prenumeratę cyfrową Polityki

kup taniej do 50%

Subskrybuj
Kraj

Wicedobrodziej

Plan Gowina

Nie można wykluczyć, że Gowin opuści Kaczyńskiego. A wtedy nabierane dzisiaj szlify obrońcy przedsiębiorczości będą na wagę złota. Któż jak nie on miałby zdolność klejenia alternatywnego bloku politycznego? Nie można wykluczyć, że Gowin opuści Kaczyńskiego. A wtedy nabierane dzisiaj szlify obrońcy przedsiębiorczości będą na wagę złota. Któż jak nie on miałby zdolność klejenia alternatywnego bloku politycznego? Basia Dziedzic
Jarosław Gowin po 2015 r. długo był nadzieją demokratów na zmianę sytuacji politycznej. Inwestował jednak w obóz Kaczyńskiego. O co mu chodzi dzisiaj, co może wygrać na pandemii, jaki jest jego plan?
Powrót Gowina do rządu tyleż zresztą wynikał z jego politycznej sprawności, co i sprzyjających okoliczności. Lider Porozumienia stał się cennym sojusznikiem premiera Morawieckiego w jego rywalizacji ze Zbigniewem Ziobrą.Adam Chełstowski/Forum Powrót Gowina do rządu tyleż zresztą wynikał z jego politycznej sprawności, co i sprzyjających okoliczności. Lider Porozumienia stał się cennym sojusznikiem premiera Morawieckiego w jego rywalizacji ze Zbigniewem Ziobrą.

Nowy pakt społeczny, deregulacja gospodarki, odblokowanie prywatnej przedsiębiorczości. Oto deklaratywne zamiary wicepremiera Gowina na najbliższe miesiące. Na razie adresowane do partnerów z PiS, ale później być może już niekoniecznie. Wicepremier stara się wyjść na przyjaciela biznesu ograniczanego covidowymi restrykcjami, ale też – kiedy jest taka polityczna dyspozycja – postraszyć nieprzyznaniem pomocy rządu dla tych, którzy się lockdownowi sprzeciwiają. I tak wciąż lawiruje między zmarszczeniem brwi przez Jarosława Kaczyńskiego a mglistymi nadziejami opozycji na odebranie PiS sejmowej większości.

Polityka 5.2021 (3297) z dnia 26.01.2021; Polityka; s. 18
Oryginalny tytuł tekstu: "Wicedobrodziej"
Reklama