Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Z ostatniej strony

Polityka i obyczaje

Polityka

Prezes PiS udzielił wywiadu należącej do braci Karnowskich telewizji wPolsce.pl. I nie mógł się nachwalić Daniela Obajtka. Zdaniem prezesa szef Orlenu jest: „Nadzieją nie naszego obozu politycznego, nie jakiejś grupy partykularnej, tylko po prostu Polski. Wszystkich Polaków, którzy chcą po prostu dobra naszego narodu. (…) można powiedzieć, w tym naszym zbiorze różnego rodzaju osób, które mają kwalifikacje do tego, żeby zrobić dla społeczeństwa w szerszym tego słowa znaczeniu coś dobrego, on jest taką bardzo wyróżniającą się postacią. (…) Ma ogromne możliwości, ma niezwykłą determinację i coś takiego, co daje pan Bóg, a co trudno zdefiniować. Aurę, która pozwala mu ludzi mobilizować, jednoczyć wokół jakiegoś celu”. Na przykład bycia premierem? Namaszczenie wazeliną już się dokonało.

Po pochwałach dla policji w wywiadzie w TVN24 („Policja w Polsce zachowuje się w sposób bardzo profesjonalny, u nas podczas demonstracji nikt nie zginął”) prezydent Duda ocenił dla „Sieci” rząd: „wystawiłbym ocenę »dobrą«, a może nawet »dobrą +«. To według mnie uczciwa ocena. Bez niepotrzebnej euforii, ale ze świadomością, że – szczególnie na tle innych państw – radzimy sobie naprawdę nieźle. (…) rząd Zjednoczonej Prawicy stosunkowo dobrze poradził sobie z pandemią koronawirusa. Wcześniej dobrze prowadził polskie sprawy – był świetny wzrost gospodarczy, wielkie inwestycje”. Przypominamy: trzeciej kadencji i tak nie będzie.

Leszek Miller komentuje sukcesy rządu dla „Super Expressu: „Mamy jednak szczęście, uważa doradca premiera prof. Horban. Wszak umiera tylko dwa razy więcej ludzi niż normalnie, a nie np.

Polityka 6.2021 (3298) z dnia 02.02.2021; Felietony; s. 90
Oryginalny tytuł tekstu: "Z ostatniej strony"
Reklama