Kraj

Gdzie dorabiają współpracownicy Sasina

Jacek Sasin, Ryszard Madziar i Marcin Kowalczyk. Jacek Sasin, Ryszard Madziar i Marcin Kowalczyk. Ewa Mielczarek/Gallo Images Poland, MP
Jacek Sasin, który ma władzę nad intratnymi stanowiskami w państwowych spółkach, do 8 tys. zł pensji szefa gabinetu dorzucił jeszcze Marcinowi Kowalczykowi miejsca w dwóch radach nadzorczych (PKP Cargo i PGE).

Jacek Sasin potrafi zadbać o politycznych współpracowników. W styczniu na szefa swojego wicepremierskiego gabinetu politycznego awansował Ryszarda Madziara. Wcześniej Madziar był szefem gabinetu Sasina w Ministerstwie Aktywów Państwowych. W MAP jego miejsce zajął Marcin Kowalczyk. Kowalczyk, przechodząc do resortu, musiał pożegnać się z fotelem prezesa państwowej PGE Dystrybucja, a także – wysoką pensją. Jednak Jacek Sasin, który ma władzę nad intratnymi stanowiskami w państwowych spółkach, do 8 tys.

Polityka 7.2021 (3299) z dnia 09.02.2021; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 7
Reklama

Czytaj także

Historia

Wojna secesyjna: arystokrata Lee kontra łachmyta Grant

150 lat temu skończyła się wojna secesyjna. Armiami stron dowodzili generałowie Robert Edward Lee i Ulisses Grant. Reprezentowali dwie bardzo odmienne wersje sukcesu z amerykańskiego snu.

Grzegorz Mathea
14.04.2015