Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Trauma kobiet

Psychiatra: Kobieta wie najlepiej, na co jest gotowa, a na co nie

Zmuszanie do donoszenia poważnie chorej ciąży i podporządkowania temu życia jest doświadczeniem, które traumatyzuje na kolejne lata – uważa dr Aleksandra Krasowska, psychiatra. Zmuszanie do donoszenia poważnie chorej ciąży i podporządkowania temu życia jest doświadczeniem, które traumatyzuje na kolejne lata – uważa dr Aleksandra Krasowska, psychiatra. Shutterstock
Zmuszanie do donoszenia poważnie chorej ciąży i podporządkowania temu życia jest doświadczeniem, które traumatyzuje na kolejne lata.

Nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z takimi pacjentkami – mówi dr Aleksandra Krasowska, psychiatra, współtwórczyni inicjatywy Lekarze Kobietom. Od ogłoszenia wyroku Trybunału Przyłębskiej do jej gabinetu trafiają kobiety z diagnozą chorego płodu. Przed 27 stycznia, czyli wejściem orzeczenia w życie, mogły skorzystać z legalnego zabiegu, choć wykonywało go już niewiele szpitali. Dziś jest to już w ogóle niemożliwe. Dziennie z Federacją na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny kontaktuje się kilkadziesiąt kobiet w podobnej sytuacji.

Polityka 9.2021 (3301) z dnia 23.02.2021; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 7
Oryginalny tytuł tekstu: "Trauma kobiet"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >