Kraj

Same niewiadome

Jaka będzie trzecia fala epidemii

W Polsce jest już południowoafrykańska mutacja wirusa. I wciąż diagnozuje się nowe – po brazylijskiej zdiagnozowano właśnie kalifornijską. W Polsce jest już południowoafrykańska mutacja wirusa. I wciąż diagnozuje się nowe – po brazylijskiej zdiagnozowano właśnie kalifornijską. Leszek Szymański / PAP
Niezwykle trudno określić, jak będzie przebiegać pandemia; eksperci nie są w tej kwestii zgodni.
Nieco więcej wiemy o samym wirusie – ale nie są to dobre wiadomości.Krzysztof Kaniewski/Reporter Nieco więcej wiemy o samym wirusie – ale nie są to dobre wiadomości.

Mamy jeszcze więcej zakażeń. W całej Polsce średnio o połowę więcej niż na początku lutego, a w województwie warmińsko-mazurskim – wielokrotnie więcej. Liczba nowo zarażonych każdego dnia przekracza 8 tys. osób. W marcu lub na przełomie kwietnia możemy wrócić do sytuacji z jesieni.

Mamy też kolejne dopiski, skreślenia i ostre zwroty na rządowej mapie radzenia sobie z wirusem. Pod koniec stycznia ogłoszono luzowanie obostrzeń i likwidowano godziny dla seniorów, z początkiem lutego otwarto muzea i kina, później stoki narciarskie, a w walentynkowy weekend hotele.

Polityka 10.2021 (3302) z dnia 02.03.2021; Temat tygodnia; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Same niewiadome"

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Królewny – żony i matki władców

Wagę dynastycznej dyplomacji rozumieli także Piastowie i Jagiellonowie, którzy wykorzystywali ożenki swoich sióstr, córek i wnuczek do zawierania politycznych aliansów.

Anna Czarniecka
23.02.2021