Kraj

Przepompownie w patopaństwie

Jak się demaskuje patopaństwo

Michał Szczerba i Dariusz Joński Michał Szczerba i Dariusz Joński Leszek Zych / Polityka
Rozmowa z Michałem Szczerbą z PO i Dariuszem Jońskim z Inicjatywy Polskiej, posłami Koalicji Obywatelskiej, którzy tropią afery PiS.
„Mamy do czynienia z prawdziwym układem. Platforma jadła ośmiorniczki, a PiS stworzył ośmiornicę.”Max Skorwider „Mamy do czynienia z prawdziwym układem. Platforma jadła ośmiorniczki, a PiS stworzył ośmiornicę.”

MALWINA DZIEDZIC: – „Lockdown obejmie tylko 1/3 Polski, reszta należy już do Daniela Obajtka” – to jeden z memów. Ale nawet żeby sprzedawać parówki na stacjach Orlenu, trzeba być powiązanym z byłym wójtem Pcimia. I to już nie żart. Co sprawa Obajtka
mówi o państwie, w którym żyjemy?
DARIUSZ JOŃSKI: – Daniel Obajtek jest dziś twarzą PiS, odzwierciedla nowe elity budowane przez Jarosława Kaczyńskiego. To człowiek, który dzięki partii bardzo szybko zrobił karierę i przy okazji się uwłaszczył.

Polityka 13.2021 (3305) z dnia 23.03.2021; Polityka; s. 21
Oryginalny tytuł tekstu: "Przepompownie w patopaństwie"
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021