Chociaż mogło się wydawać, że gorzej już być nie może, nicość prezydentury Andrzeja Dudy w drugiej kadencji nadal się pogłębia. Najwięcej Polaków w historii III RP wybrało najmniej istotnego prezydenta.
Budowany przez PiS „nowy polski ład” dziwnie przypomina najgorsze kartki z podręcznika polskiej historii.
Szpitale zapchane pod korek. Liczba zakażeń porównywalna z rekordami z jesieni. Polska znów przegrywa z wirusem.
Jeśli chcemy, aby traktowano nas poważnie i w Waszyngtonie, i w Paryżu, to nie wolno po szczeniacku oszukiwać.
Rozmowa z Michałem Szczerbą z PO i Dariuszem Jońskim z Inicjatywy Polskiej, posłami Koalicji Obywatelskiej, którzy tropią afery PiS.
Paweł Kukiz w zamian za mgliste obietnice PiS w sprawie sędziów pokoju oferuje Jarosławowi Kaczyńskiemu wsparcie w Sejmie. Do rządu nie wchodzi, ale powoli staje się kolejnym satelitą PiS.
Ponad 300 mln zł wypłacono dzieciom ofiar stalinowskich represji w ostatnich dziewięciu latach. Odszkodowania i zadośćuczynienia idą dalej w miliony. Jest też cennik: 15–25 tys. zł za miesiąc więzienia. A będzie jeszcze więcej.
Rozmowa z Katarzyną Wężyk, autorką wydanej właśnie książki „Aborcja jest”.
Przez ostatni rok Polacy zarobili miliony dodatkowych kilogramów. Kłopot jest szczególnie dotkliwy wśród mężczyzn, którzy wchodzili w pandemię z większymi zapasami, ale nie omija ani kobiet, ani dzieci.
Za zaniedbania, które skończyły się pożarem zabytkowej katedry w Gorzowie Wlkp., sąd właśnie skazał proboszcza. Kościół katolicki zarządza ogromnym, bezcennym z historycznego punktu widzenia majątkiem. Czy potrafi?
Kobiet z niepełnosprawnością decydujących się na macierzyństwo jest w Polsce coraz więcej. Mimo to matka na wózku czy niewidoma wciąż budzi zdziwienie i przekonanie, że na pewno sobie z macierzyństwem nie radzi.
Kalwaria Zebrzydowska to teraz golgota szewców. Polskie buty przegrywają z zarazą.
Prokurator Ewę Wrzosek delegowaną przez ministra Ziobrę z Warszawy do Śremu w miejscu zsyłki otoczyła życzliwość. Oto jeden dzień z jej życia.
Koncerny farmaceutyczne miały wyjątkową chwilę dobrej reputacji. Ale to się już kończy.
Po roku z pandemią czujemy się życiowo bogatsi, ale finansowo ubożsi. I coraz bardziej zmęczeni. Badacze opinii publicznej próbują ustalić, kim jest teraz Polak konsument.
Przełomowa decyzja Angeli Merkel sprzed 10 lat o rezygnacji z atomu miała otworzyć niemieckiej chadecji drogę do wiecznej władzy. Ale efekt może być przeciwny.
Pogrążona w pandemii i kryzysie gospodarczym Italia z rozrzewnieniem wspomina złote czasy, gdy rządził nią – i Fiatem – Gianni Agnelli.
Amerykańscy Republikanie próbują odnaleźć samych siebie po szoku, jakim była dla nich ostatnia prezydentura.
Lider prorosyjskiej opozycji Wiktor Medwedczuk wydawał się nie do usunięcia z ukraińskiej polityki – jest uosobieniem jej wszystkich problemów. Coś się jednak zmieniło.
Jasno i elegancko, bez przepychu i przesady, za to z troską o środowisko i dobre materiały – ta recepta pozwoliła skandynawskiemu stylowi zachwycić świat. Po pandemii stanie się jeszcze atrakcyjniejszy.
Rosyjska zbrojeniówka każdego roku zadziwia świat projektami kolejnych superbroni. Są nie tylko rewolucyjne, ale i nie mają odpowiednika na świecie. Pytanie tylko, czy istnieją.
Przyjaźń, więzi społeczne, optymizm i dobry humor nie tylko mogą wzmocnić układ odpornościowy, ale nawet wpłynąć na to, jak reagujemy na szczepionki.
Długie, trwające niemal dekadę, dziennikarskie śledztwo zakończyło się zdemaskowaniem jednego z największych oszustw w historii medycyny.
Wiosną 1940 r. w Święta Wielkanocne doszło w Warszawie do pogromu ludności żydowskiej. Stał się on pretekstem do założenia getta, rzekomo w obronie przed Polakami.
Pierwszy król Gotów, który złupił Rzym, jest do dziś figurą złego barbarzyńcy, arcywroga cywilizacji – niezasłużenie. Historia Alaryka mówi o władzy i polityce coś dużo ciekawszego.
Nowy serial polskiego Canal+ jest efektem organizowanych przez nadawcę warsztatów scenariuszowych.
Z serialu dowiemy się, kim są ojcowie założyciele serwisów społecznościowych 4chan i 8chan.
Tom Holland w tytułowej roli jest znakomity i skutecznie ucieka od ekranowego wizerunku Spider-Mana.
Dwuipółgodzinna opowieść o pretensjonalnym narcyzie.
Jest to po prostu wspaniała literatura.
Ta wielowarstwowa opowieść porywa jak strumień aż do ostatniego obrazu.
Autor, estetykę grozy splata z kryminałem.
Ta muzyka zadowoli tych, którzy cenią tradycyjną, wysokiej klasy twórczość, opartą na sprawdzonych wzorach.
Hughes, podobnie jak i reszta The Dead Daisies, rzetelnie wykonuje swoją robotę.
Jeśli ktoś ich dotąd nie poznał, to najwyższy czas.
Cenzorskie zapędy serwisów społecznościowych rodzą pytanie, czy są odpowiednim miejscem do prezentowania sztuki. I czy sztuka może istnieć poza kontekstem galerii czy muzeum.
„Mireczek” Aleksandry Zbroi to nie tylko historia o ojcu, ale też opowieść o pokoleniach Polaków alkoholików. Takich opowieści jest w naszej literaturze coraz więcej.
Staram się wiernie portretować Polaków. Z ich wadami i zaletami. Tak rozumiem patriotyzm – mówi reżyser Piotr Domalewski, wyróżniony Paszportem POLITYKI.
Autorski wybór felietonów Jerzego Pilcha o literaturze i piłce nożnej można już kupić razem z wielkanocnym numerem POLITYKI. Przedstawiamy fragmenty jego błyskotliwych tekstów. Pisarz zmarł w maju ubiegłego roku.
Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.
Finlandia, Dania, Norwegia, a na siódmym miejscu Szwecja – od lat czołówka najszczęśliwszych państw świata wg ONZ World Happiness Report należy do mieszkańców Skandynawii. Szczęśliwe państwo to szczęśliwi obywatele. Jak dbają o siebie i czego możemy się od nich nauczyć? Zacznijmy od snu. Hilding to szwedzka marka, która od ponad 85-lat projektuje i produkuje materace, poprawiając jakość snu i pomagając zadbać o zdrowie na co dzień.
Sytuacja, z jaką przyszło nam się ostatnio mierzyć, wymusiła redefinicję wymagań wobec przestrzeni łazienki. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Geberit, powinna być miejscem, gdzie uspokoimy myśli i zrelaksujemy ciało. Spełnienie tych oczekiwań wcale nie wymaga spektakularnych środków.
W Światowym Dniu Poezji zmarł wybitny poeta Adam Zagajewski. Miał 75 lat.
Wielkie społeczne debaty XXI w. wzbogacają nasz rozwój jako jednostek i jako grup.
27 marca zaczyna się Pesach, święto nadziei i moralnego samodoskonalenia człowieka. Wychodźmy z pandemii, wychodźmy z Egiptu!
Nawet taki dziennikarz jak redaktor Międlar nie mógł sam siebie przyjąć do SDP.
Ludzie najbliżsi Andrzejowi Dudzie puścili ostatnio wiadomość, że prezydent śpi ze szpadlem pod łóżkiem.
Nie wiadomo, jak Andruszkiewicz doszedł do tego, że niczego nie ma; on sam zapewnia, że osiągnął to w sposób całkowicie legalny.
Serce bezimiennej świni, które przeleci pomiędzy szpitalami, ma otworzyć nowy rozdział w historii dronów. Historii, w której Polska występuje jako przyszła potęga dronowa.
Swój wójt
Budowany przez PiS „nowy polski ład” dziwnie przypomina najgorsze kartki z podręcznika polskiej historii.