Społeczeństwo

Bohaterka mimo woli

Ewa Wrzosek – prokurator na zesłaniu

Prokurator Ewa Wrzosek. Prokurator Ewa Wrzosek. Stanisław Ciok / Polityka
Prokurator Ewę Wrzosek delegowaną przez ministra Ziobrę z Warszawy do Śremu w miejscu zsyłki otoczyła życzliwość. Oto jeden dzień z jej życia.
Zesłanie do Śremu to reperkusja za zainteresowanie wyborami korespondencyjnymi.Stanisław Ciok/Polityka Zesłanie do Śremu to reperkusja za zainteresowanie wyborami korespondencyjnymi.

Kawalerka na peryferiach zagospodarowana ascetycznie. Czuć świeżą farbę. Na stole neska w kubku z wytatuowaną grawerką „Elba. Sybir. Śrem”. Prezent powitalny od tutejszych. Dzwoni córka z Warszawy. Chyba znów zepsuła się pralka. Wrzosek stuka obcasami, chodząc nerwowo po nowiutkich panelach. Co poradzić z odległości 312 km?

Dotychczas nie robiła spektakularnej kariery, mimo że w prokuraturze już trzecią dekadę. O miejscu odosobnienia dowiedziała się po zderzeniu z wielką polityką.

Polityka 13.2021 (3305) z dnia 23.03.2021; Społeczeństwo; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Bohaterka mimo woli"
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021