Rynek

Kuso z kasą

Polak konsument po roku pandemii

Według badania dotyczącego finansów wynika, ze u 41 proc. Polaków domowy budżet się nie domyka. Według badania dotyczącego finansów wynika, ze u 41 proc. Polaków domowy budżet się nie domyka. Łukasz Rayski
Po roku z pandemią czujemy się życiowo bogatsi, ale finansowo ubożsi. I coraz bardziej zmęczeni. Badacze opinii publicznej próbują ustalić, kim jest teraz Polak konsument.
2,8 mln osób ma dziś kłopot z terminową spłatą zobowiązań.Andrzej Bogacz/Forum 2,8 mln osób ma dziś kłopot z terminową spłatą zobowiązań.

Każdy przeżywa pandemię na swój sposób. Na przykład Andrzej, szef produkcji w podpoznańskiej firmie wytwarzającej stoiska targowe, na razie – odpukać – uniknął zakażenia, podobnie jak jego partnerka, a także ich 2,5-letnie dziecko. Ale z resztą spraw jest kiepsko, zwłaszcza jeśli chodzi o finanse. Domowy budżet nagle im się skurczył mniej więcej o połowę. A spłacają kredyt mieszkaniowy, urządzają się, a dziecko ma alergię, więc dochodzą koszty jego leczenia, pielęgnacji i żywienia.

Polityka 13.2021 (3305) z dnia 23.03.2021; Rynek; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "Kuso z kasą"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Chorwacja – co zobaczyć w drodze nad morze?

Wakacje w Chorwacji kojarzymy przede wszystkim z plażowaniem, kuchnią i zabytkami. Słusznie, ale w głębi kraju czekają na nas prawdziwe skarby natury, które po prostu trzeba zobaczyć!

Prezentacja
21.04.2021