Ludzie i style

Domowy azyl

Lekkość i elegancja. Łagodne linie mebli Geberit myDay porządkują przestrzeń, działają kojąco na umysł. Zastosowano tu wiele funkcjonalnych rozwiązań, np. maty antypoślizgowe czy  oświetlenie LED w szafkach podumywalkowych. Lekkość i elegancja. Łagodne linie mebli Geberit myDay porządkują przestrzeń, działają kojąco na umysł. Zastosowano tu wiele funkcjonalnych rozwiązań, np. maty antypoślizgowe czy oświetlenie LED w szafkach podumywalkowych. mat. pr.
Sytuacja, z jaką przyszło nam się ostatnio mierzyć, wymusiła redefinicję wymagań wobec przestrzeni łazienki. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Geberit, powinna być miejscem, gdzie uspokoimy myśli i zrelaksujemy ciało. Spełnienie tych oczekiwań wcale nie wymaga spektakularnych środków.

W łazience nie tylko dbamy o higienę, ale też spędzamy coraz więcej czasu w poszukiwaniu odprężenia i relaksu (szybki prysznic już nie wystarcza). Jak wykazało badanie przeprowadzone przez markę Geberit, w kwestii aranżacji łazienki nasza uwaga koncentruje się dzisiaj wokół kilku tematów. Najważniejszym z nich jest przestrzeń. Poszukujemy rozwiązań, które pomogą nam ją odzyskać, jak choćby ergonomiczne systemy do przechowywania rzeczy. Tu warto zwrócić uwagę na meble z płytą magnetyczną i zestawem metalowych pojemników (w serii Geberit Acanto), które pozwalają do maksimum wykorzystać strefy przeznaczone na akcesoria.

Swoboda aranżacji. W serii Geberit Acanto warto zwrócić uwagę na tablice magnetyczne, które pozwalają na przytwierdzenie rozmaitych schowków w taki sposób, by najpotrzebniejsze akcesoria i kosmetyki zawsze były pod ręką.mat. pr.Swoboda aranżacji. W serii Geberit Acanto warto zwrócić uwagę na tablice magnetyczne, które pozwalają na przytwierdzenie rozmaitych schowków w taki sposób, by najpotrzebniejsze akcesoria i kosmetyki zawsze były pod ręką.

Idealnie byłoby, gdyby łazienka zawsze wyglądała tak, jakbyśmy właśnie zrobili w niej porządek. Szukamy mebli i sprzętów z powierzchnią, na której nie zostają ślady palców, i takiego wykończenia urządzeń, by nie było zakamarków, gdzie gromadzi się brud. Oczekiwania te spełnią np. toalety bezrantowe czy odpływy liniowe do natrysków bezbrodzikowych.

Akcja: integracja. Przycisk spłuczki powinien idealnie pasować do ściany, jak ten linii Sigma 50 (z modułem do usuwania zapachów DuoFresch). Na zdj. nad toaletą myjącą Geberit AquaClean Mera.mat. pr.Akcja: integracja. Przycisk spłuczki powinien idealnie pasować do ściany, jak ten linii Sigma 50 (z modułem do usuwania zapachów DuoFresch). Na zdj. nad toaletą myjącą Geberit AquaClean Mera.

Atrakcyjne wzornictwo? Tak, ale tylko wtedy, gdy nie wyklucza funkcjonalności. Wychodząc naprzeciw temu oczekiwaniu, Geberit opracowuje swoje produkty zgodnie z zasadą „Design Meets Function”. Użytkownikom zależy również na dostępności, co w praktyce oznacza rozwiązania ułatwiające korzystanie z łazienki całej rodzinie, także dzieciom i osobom starszym. Chodzi też o bezpieczeństwo. Zapewnią je np. antypoślizgowe niskoprogowe brodziki, jak Geberit Sestra – o grubości zaledwie 4 cm i ciepłej w dotyku powierzchni. Można je montować na kilka sposobów, łącznie z całkowitym wpuszczeniem w posadzkę.

Spotkanie designu z funkcjonalnością.Subtelne kontury na powierzchni brodzika sprawiają, że Geberit Sestra idealnie imituje naturalny kamień i zabezpieczaprzed poślizgnięciem się pod prysznicem. Odpowiada za to solidny, odporny na uszkodzenia materiał, z jakiego go wykonano:przyjemnie ciepła w dotyku mieszanka mineralnego proszku i syntetycznej żywicy.mat. pr.Spotkanie designu z funkcjonalnością. Subtelne kontury na powierzchni brodzika sprawiają, że Geberit Sestra idealnie imituje naturalny kamień i zabezpiecza przed poślizgnięciem się pod prysznicem. Odpowiada za to solidny, odporny na uszkodzenia materiał, z jakiego go wykonano: przyjemnie ciepła w dotyku mieszanka mineralnego proszku i syntetycznej żywicy.

WYGODNIE I EKOLOGICZNIE

Optymalna łazienka to również wygoda użytkowania. Urządzenia sanitarne mają ułatwiać dbanie o higienę, powinny więc być przyjazne i intuicyjne w obsłudze. Te warunki idealnie spełniają toalety myjące marki Geberit, będące połączeniem tradycyjnej toalety z bidetem oraz... inteligentną technologią.

Nawet niewielka łazienka może stać się domowym spa.mat. pr.Nawet niewielka łazienka może stać się domowym spa.

– Temperaturę strumienia, jego natężenie i położenie można regulować doraźnie. Wszystkie parametry ustawimy też na stałe, korzystając z pilota, bezprzewodowego panelu sterowania lub aplikacji – tak o toalecie myjącej Geberit AquaClean mówi Tomasz Słomka z pracowni architektury wnętrz TOKA+HOME. Innowacyjne rozwiązania zapewniają komfort, bezpieczeństwo i odprężenie. Ale to nie wszystko. Przycisk uruchamiający spłuczkę, jak ten z linii Sigma 50, ma zintegrowany moduł do usuwania niechcianych zapachów – Geberit DuoFresch.

Geberit myDaymat. pr.Geberit myDay

Aby poczuć się w łazience jak w minisalonie spa, niezbędnych będzie jeszcze kilka zabiegów aranżacyjnych, modnych, a przy tym uniwersalnych. To biel ścian, która powiększa optycznie przestrzeń, kojące zmysły kolory ziemi oraz naturalne materiały, głównie kamień i drewno. Te ostatnie można zastąpić, nie tracąc pożądanego efektu. Naturalny kamień do złudzenia przypominają płytki dostępne w rozmiarach slabów, a drewno – drewnopodobne płytki ceramiczne, praktyczne i ekologiczne. Ułożone na podłodze czy ścianach dodadzą minimalistycznemu wnętrzu ciepła i przytulności. O elegancką prostotę zadbają gładkie i matowe powierzchnie, szafki o zaokrąglonych rantach. Okna i duże lustra dopełnią całości.

Geberit myDaymat. pr.Geberit myDay

Nawet niewielka łazienka może stać się domowym spa, przestrzenią, w której zadbamy zarówno o higienę ciała, jak i oczyszczenie umysłu. Uporządkowane wnętrze pomoże się wyciszyć i odsunąć od siebie natłok myśli – podsumowuje Ida Mikołajska z pracowni architektury wnętrz MIKOŁAJSKA studio. A tego potrzebujemy dzisiaj najbardziej.

https://www.geberit.pl/inspiracje/potrzeby/

Polityka 13.2021 (3305) z dnia 23.03.2021; Ludzie i style; s. 99
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Chorwacja – co zobaczyć w drodze nad morze?

Wakacje w Chorwacji kojarzymy przede wszystkim z plażowaniem, kuchnią i zabytkami. Słusznie, ale w głębi kraju czekają na nas prawdziwe skarby natury, które po prostu trzeba zobaczyć!

Prezentacja
21.04.2021
Reklama