Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Sprawność mamy

Sprawne niepełnosprawne mamy

Ewa Brenda i Rafał Szczygioł, rodzice Jasia i Antosia. Ewa Brenda i Rafał Szczygioł, rodzice Jasia i Antosia. Patrycja Dzwonkowska
Kobiet z niepełnosprawnością decydujących się na macierzyństwo jest w Polsce coraz więcej. Mimo to matka na wózku czy niewidoma wciąż budzi zdziwienie i przekonanie, że na pewno sobie z macierzyństwem nie radzi.
Sandra Tworkowska i Witold Strugała, rodzice Laury i Ksawerego.Patrycja Dzwonkowska Sandra Tworkowska i Witold Strugała, rodzice Laury i Ksawerego.

Kiedy Ewa Brenda krząta się przy kuchennym blacie, wyciąga talerzyki, łyżeczki, ciastka, parzy kawę, wygląda jak każda inna młoda kobieta. Kiedy w końcu siądzie za stołem, napoleonka na talerzyku przez większość spotkania pozostanie nietknięta. Dopiero pod koniec rozmowy Ewa sięgnie lewą ręką po łyżeczkę. Nie dlatego, że jest mańkutem. Ma niedowład prawostronny. Nawet ma w prawej ręce siłę, ale nie ma czucia. – To babcia zauważyła, że coś jest nie tak. Gdy zaczęłam raczkować, to przechylałam się na zdrową stronę.

Polityka 13.2021 (3305) z dnia 23.03.2021; Społeczeństwo; s. 38
Oryginalny tytuł tekstu: "Sprawność mamy"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >