Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Ciężar pandemii

Wirus nadwagi

Ludzie poturbowani przez covidowe traumy starają się dopieścić mózg przyjemnością, którą daje jedzenie. Jednak ruch, choćby w domu, jest zdrowszym sposobem na rozładowanie napięcia. Ludzie poturbowani przez covidowe traumy starają się dopieścić mózg przyjemnością, którą daje jedzenie. Jednak ruch, choćby w domu, jest zdrowszym sposobem na rozładowanie napięcia. Mirosław Gryń
Przez ostatni rok Polacy zarobili miliony dodatkowych kilogramów. Kłopot jest szczególnie dotkliwy wśród mężczyzn, którzy wchodzili w pandemię z większymi zapasami, ale nie omija ani kobiet, ani dzieci.
Jedna trzecia mieszkańców naszego kraju bardzo zmniejszyła aktywność fizyczną – odpadły nie tylko ćwiczenia czy treningi, lecz także codzienne zajęcia, takie jak praca czy spacer po drodze do niej.Mateusz Włodarczyk/Forum Jedna trzecia mieszkańców naszego kraju bardzo zmniejszyła aktywność fizyczną – odpadły nie tylko ćwiczenia czy treningi, lecz także codzienne zajęcia, takie jak praca czy spacer po drodze do niej.

Konrad, nauczyciel z miasteczka na Dolnym Śląsku: – Córka, trzynastolatka, klepnęła mnie ostatnio po brzuchu i rzuciła: „Co, tata, szósty miesiąc?”. Konrad poprosił żonę, żeby pożyczyła od siostry wagę – do tej pory nie była w domu potrzebna – wszyscy szczupli. Okazało się, że przez ostatni rok przybrał 12 kg. Waży 99 kg przy wzroście 185 cm.

Natalia, specjalistka PR z Warszawy, uznała, że coś jest nie tak, gdy zaczęło być jej ciasno w wannie. Natalia trochę przesadza.

Polityka 13.2021 (3305) z dnia 23.03.2021; Społeczeństwo; s. 32
Oryginalny tytuł tekstu: "Ciężar pandemii"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >