Społeczeństwo

Ciężar pandemii

Wirus nadwagi

Ludzie poturbowani przez covidowe traumy starają się dopieścić mózg przyjemnością, którą daje jedzenie. Jednak ruch, choćby w domu, jest zdrowszym sposobem na rozładowanie napięcia. Ludzie poturbowani przez covidowe traumy starają się dopieścić mózg przyjemnością, którą daje jedzenie. Jednak ruch, choćby w domu, jest zdrowszym sposobem na rozładowanie napięcia. Mirosław Gryń
Przez ostatni rok Polacy zarobili miliony dodatkowych kilogramów. Kłopot jest szczególnie dotkliwy wśród mężczyzn, którzy wchodzili w pandemię z większymi zapasami, ale nie omija ani kobiet, ani dzieci.
Jedna trzecia mieszkańców naszego kraju bardzo zmniejszyła aktywność fizyczną – odpadły nie tylko ćwiczenia czy treningi, lecz także codzienne zajęcia, takie jak praca czy spacer po drodze do niej.Mateusz Włodarczyk/Forum Jedna trzecia mieszkańców naszego kraju bardzo zmniejszyła aktywność fizyczną – odpadły nie tylko ćwiczenia czy treningi, lecz także codzienne zajęcia, takie jak praca czy spacer po drodze do niej.

Konrad, nauczyciel z miasteczka na Dolnym Śląsku: – Córka, trzynastolatka, klepnęła mnie ostatnio po brzuchu i rzuciła: „Co, tata, szósty miesiąc?”. Konrad poprosił żonę, żeby pożyczyła od siostry wagę – do tej pory nie była w domu potrzebna – wszyscy szczupli. Okazało się, że przez ostatni rok przybrał 12 kg. Waży 99 kg przy wzroście 185 cm.

Natalia, specjalistka PR z Warszawy, uznała, że coś jest nie tak, gdy zaczęło być jej ciasno w wannie. Natalia trochę przesadza.

Polityka 13.2021 (3305) z dnia 23.03.2021; Społeczeństwo; s. 32
Oryginalny tytuł tekstu: "Ciężar pandemii"
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021