Kraj

Zabójcza trzecia fala

Covid zaatakował młodych

Personelu medycznego brakuje tak bardzo, że szpitale tymczasowe i normalne rywalizują ze sobą o ludzi. Personelu medycznego brakuje tak bardzo, że szpitale tymczasowe i normalne rywalizują ze sobą o ludzi. ABACA / Newspix.pl
Szpitale zapchane pod korek. Liczba zakażeń porównywalna z rekordami z jesieni. Polska znów przegrywa z wirusem.
System ochrony zdrowia zachwiał się, zupełnie tak samo jak jesienią. Miejsca na oddziałach zakaźnych zapełniły się błyskawicznie.Jacek Szydłowski/Forum System ochrony zdrowia zachwiał się, zupełnie tak samo jak jesienią. Miejsca na oddziałach zakaźnych zapełniły się błyskawicznie.

Ze szpitali nadchodzą zatrważające informacje. Na OIOM trafiają znacznie młodsi pacjenci niż podczas drugiej fali. – Mamy nawet 18-latkę, która, mówiąc wprost, nie ma płuc. Żyje dzięki technologii i respiratorowi. Nie przeżyje, za kilka dni umrze – mówi Konrad, anestezjolog z zachodniej Polski. W Warszawie na SOR w stanie ciężkim trafił trener fitness. Wysportowany, w wieku lekko przekraczającym trzydziestkę. Zmarł po trzech dniach pod respiratorem.

To przypadki ekstremalne, ale medycy są zgodni.

Polityka 13.2021 (3305) z dnia 23.03.2021; Temat tygodnia; s. 14
Oryginalny tytuł tekstu: "Zabójcza trzecia fala"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Szamani i inni szatani. Polska religijność zabobonna

Magiczna, zabobonna religijność staje się coraz bardziej powszechna w polskim Kościele. A pandemia jeszcze nasiliła te tendencje.

Joanna Podgórska
21.07.2021