Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Wiceprzystawka

Paweł Kukiz – nowy satelita PiS

W niedawnym sondażu Kantara partia Kukiza miała tylko 2 proc. poparcia. W niedawnym sondażu Kantara partia Kukiza miała tylko 2 proc. poparcia. Basia Dziedzic
Paweł Kukiz w zamian za mgliste obietnice PiS w sprawie sędziów pokoju oferuje Jarosławowi Kaczyńskiemu wsparcie w Sejmie. Do rządu nie wchodzi, ale powoli staje się kolejnym satelitą PiS.
By przetrwać, Paweł Kukiz związał się przed wyborami parlamentarnymi 2019 r. z PSL, które wcześniej nazwał „zorganizowaną grupą przestępczą”.Maciej Gocłoń/Fotonews/Forum By przetrwać, Paweł Kukiz związał się przed wyborami parlamentarnymi 2019 r. z PSL, które wcześniej nazwał „zorganizowaną grupą przestępczą”.

Jeśli prezes PiS zaprasza na rozmowę kogoś, kto ma kilka szabel w Sejmie, to znak, że sytuacja obozu władzy nie jest pewna. W fazie „imperialnej” Kukiz na takie spotkanie nie miałby szans. Z otoczenia Kaczyńskiego słychać jednak, że prezes PiS polubił towarzystwo Kukiza, że panowie spotykają się na kolacjach i że jest między nimi chemia („na tyle, na ile może być między zawodowym politykiem a rockmanem”). Więzy towarzyskie mają naoliwić współpracę polityczną; Kaczyński, nie mogąc być pewnym sejmowej większości, szuka dodatkowego wsparcia.

Polityka 13.2021 (3305) z dnia 23.03.2021; Polityka; s. 24
Oryginalny tytuł tekstu: "Wiceprzystawka"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >