Kraj

Trzy Polski

Jak się zmieniają poglądy Polaków

Kto ma dzisiaj w Polsce, w tym wielkim politycznym, ale też kulturowym, cywilizacyjnym sporze, rację – władza czy opozycja? Kto ma dzisiaj w Polsce, w tym wielkim politycznym, ale też kulturowym, cywilizacyjnym sporze, rację – władza czy opozycja? Max Skorwider
Polska polityka buzuje. Widać transfery, podskórne ruchy i prądy, słychać przepływy elektoratów. Coś się zmienia. Pytanie: co, czy naprawdę i na ile trwale? Kto idzie w górę, kto traci? Postanowiliśmy sprawdzić w specjalnym sondażu, jak wygląda polityczna Wiosna ’21.
Na który komitet wyborczy oddałaby/łby Pani/Pan głos?infografika Lech Mazurczyk Na który komitet wyborczy oddałaby/łby Pani/Pan głos?

Przebijają się dzisiaj dwie opowieści. Pierwsza głosi, że obóz władzy PiS znalazł się już na równi pochyłej, rozpoczął nieuchronny zjazd w dół. Opozycja złapała wiatr w żagle i już nie odpuści. Kolejne afery, nepotyzm, zawłaszczanie państwa i uwłaszczanie się na nim przez nową, pazerną nomenklaturę oraz pandemia muszą spowodować nieuchronny upadek rządzącej formacji.

Jest i druga narracja. PiS ma kłopoty, jednak jednocześnie ma bazę społeczną, dzięki której znowu, jak zawsze, się wywinie.

Polityka 14.2021 (3306) z dnia 30.03.2021; Polityka; s. 22
Oryginalny tytuł tekstu: "Trzy Polski"

Czytaj także

Ludzie i style

Antyk nad Adriatykiem

Murowana pogoda, szmaragdowe morze, pyszne jedzenie i perły rzymskiej architektury. Na dodatek, jeśli przestrzegamy reguł, wakacje w Chorwacji będą po prostu bezpieczne.

Prezentacja
24.03.2021