Kraj

Jaka wina Sasina?

Rola Sasina w organizacji lotu do Smoleńska

Sasinowi przez ostatnie 11 lat skutecznie udawało się odsuwać od siebie wszelkie podejrzenia. Sasinowi przez ostatnie 11 lat skutecznie udawało się odsuwać od siebie wszelkie podejrzenia. Basia Dziedzic
POLITYKA przeanalizowała ponad 100 tomów akt w sprawie katastrofy smoleńskiej zgromadzonych przez sądy i prokuraturę. Jedną z najważniejszych osób, których odpowiedzialność za przygotowanie wizyty nigdy nie została do końca wyjaśniona, jest Jacek Sasin.
Od początku swojej politycznej aktywności miał opinię człowieka ambitnego i skutecznego, który potrafi załatwić wszystko.Mateusz Włodarczyk/Forum Od początku swojej politycznej aktywności miał opinię człowieka ambitnego i skutecznego, który potrafi załatwić wszystko.

Sasin do polityki wszedł 17 lat temu, gdy władzę w Warszawie sprawował PiS. Zaczął skromnie, od kierowania Urzędem Stanu Cywilnego, który podlegał prezydentowi stolicy Lechowi Kaczyńskiemu. Stanowisko zawdzięczał znajomości z Elżbietą Jakubiak, późniejszą szefową gabinetu prezydenta i minister sportu w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

Od tamtego momentu jego kariera potoczyła się szybko. Po roku Sasin był wiceburmistrzem Śródmieścia, największej stołecznej dzielnicy, którą kierował wówczas Mariusz Błaszczak, dziś szef MON i wiceprezes PiS.

Polityka 14.2021 (3306) z dnia 30.03.2021; Polityka; s. 26
Oryginalny tytuł tekstu: "Jaka wina Sasina?"
Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Wszechobecny Krzysztof Stanowski. Jak wyjaśnić ten fenomen?

Wyrósł najwyraźniej na pierwszego dziennikarza w Polsce, którego koniecznie trzeba przekonać do swoich racji. Bo można się ze Stanowskim nie zgadzać, ale „trzeba go szanować”.

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk
13.06.2021