Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Z ostatniej strony

Polityka i obyczaje

Polityka

Mistrz frazesów i pustosłowia w akcji, czyli jak minister Ziobro straszy czytelników „Sieci”: „Jeśli będziemy ulegali takim presjom [Unii], to za chwilę nie będziemy mogli mówić »mama« i »tata«. Musimy bronić naszych redut, nie możemy ciągle się cofać. Nie możemy zaakceptować tezy, że nie można bronić rodziny, tożsamości, wiary. Za chwilę sami zaczniemy wprowadzać cywilizację śmierci”. Tak, najważniejsze, żeby absolutnie nie akceptować tezy, której nikt nie stawia: „Nie możemy zaakceptować tezy, że minister Ziobro urodził się na Marsie”. Wtedy prawda zawsze jest po naszej stronie.

Jadwiga Emilewicz, kiedyś wicepremier, w rozmowie „Do Rzeczy” omawia raport o współczesnych Polkach, przy okazji wskazując rzeczywisty problem z rodziną: „Mamy świetnie wykształcone kobiety, które realizują się zawodowo, i gorzej od nich wykształconych mężczyzn (co pokazują dane statystyczne). To sprawia, że kobietom coraz trudniej jest znaleźć partnera, który będzie rozumiał ich potrzeby, aspiracje, będzie je wspierał czy motywował. Widać, że te światy i oczekiwania gdzieś się rozjeżdżają i to jest bardzo niepokojące”. Inny problem: „Myślę, że liderzy PiS zdają sobie sprawę z tego, że dzisiaj poziom poparcia wśród kobiet dla prawicy spadł do jakichś 25 proc. I to jest ogromna strata. (…) Czy to jest do odwrócenia? Nie wiem”. A tu nie wystarczy wysłać oddziały policji.

O przyszłych rodzinach także w notatce „Tygodnika Powszechnego”: „59 proc. nastolatków badanych przez Centrum Profilaktyki Społecznej stwierdziło, że ich religijność w ostatnich dwóch latach osłabła. 62 proc. uważa, że »Kościół chce przeczekać aferę pedofilii, zamieść ją pod dywan«.

Polityka 14.2021 (3306) z dnia 30.03.2021; Felietony; s. 114
Oryginalny tytuł tekstu: "Z ostatniej strony"
Reklama