Kraj

Wielka zrzutka

Wielka zrzutka na PiS

Można wątpić, czy nominaci partyjni na intratnych stanowiskach w państwowych spółkach bezinteresownie łożą na partie, które ich tam ulokowały. Można wątpić, czy nominaci partyjni na intratnych stanowiskach w państwowych spółkach bezinteresownie łożą na partie, które ich tam ulokowały. Marcin Bondarowicz
Skąd obóz władzy bierze pieniądze i komu je daje? Zajrzeliśmy do najnowszego sprawozdania finansowego PiS i koalicjantów tej partii. Można tam znaleźć bardzo ciekawe rzeczy.
Jarosław Kaczyński, który utrzymuje wizerunek niezwykle skromnego polityka, doskonale wie, że bez dużych pieniędzy nie ma skutecznej polityki.Zbyszek Kaczmarek / Gazeta Polska/Forum Jarosław Kaczyński, który utrzymuje wizerunek niezwykle skromnego polityka, doskonale wie, że bez dużych pieniędzy nie ma skutecznej polityki.

Polityk Solidarnej Polski nie kryje irytacji: – Już straciliśmy nadzieję na to, że PiS podzieli się z nami pieniędzmi z subwencji budżetowej. To dla nas poniżające, bo na ochronę Jarosława Kaczyńskiego wydali w minionym roku prawie dwa miliony. To tyle, ile prezes już dawno obiecał oddawać rocznie naszej partii. Decydując się na przyklejenie do wyborczych list PiS, Ziobro i Gowin dobrowolnie zrzekli się budżetowych pieniędzy. W odnowionej we wrześniu umowie koalicyjnej Zjednoczonej Prawicy Kaczyński podobno zagwarantował, że się z nimi podzieli.

Polityka 16.2021 (3308) z dnia 13.04.2021; Polityka; s. 21
Oryginalny tytuł tekstu: "Wielka zrzutka"
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021