Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Kraj

Wielka zrzutka

Wielka zrzutka na PiS

Można wątpić, czy nominaci partyjni na intratnych stanowiskach w państwowych spółkach bezinteresownie łożą na partie, które ich tam ulokowały. Można wątpić, czy nominaci partyjni na intratnych stanowiskach w państwowych spółkach bezinteresownie łożą na partie, które ich tam ulokowały. Marcin Bondarowicz
Skąd obóz władzy bierze pieniądze i komu je daje? Zajrzeliśmy do najnowszego sprawozdania finansowego PiS i koalicjantów tej partii. Można tam znaleźć bardzo ciekawe rzeczy.
Jarosław Kaczyński, który utrzymuje wizerunek niezwykle skromnego polityka, doskonale wie, że bez dużych pieniędzy nie ma skutecznej polityki.Zbyszek Kaczmarek / Gazeta Polska/Forum Jarosław Kaczyński, który utrzymuje wizerunek niezwykle skromnego polityka, doskonale wie, że bez dużych pieniędzy nie ma skutecznej polityki.

Polityk Solidarnej Polski nie kryje irytacji: – Już straciliśmy nadzieję na to, że PiS podzieli się z nami pieniędzmi z subwencji budżetowej. To dla nas poniżające, bo na ochronę Jarosława Kaczyńskiego wydali w minionym roku prawie dwa miliony. To tyle, ile prezes już dawno obiecał oddawać rocznie naszej partii. Decydując się na przyklejenie do wyborczych list PiS, Ziobro i Gowin dobrowolnie zrzekli się budżetowych pieniędzy. W odnowionej we wrześniu umowie koalicyjnej Zjednoczonej Prawicy Kaczyński podobno zagwarantował, że się z nimi podzieli.

Polityka 16.2021 (3308) z dnia 13.04.2021; Polityka; s. 21
Oryginalny tytuł tekstu: "Wielka zrzutka"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >