Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Dziennikarze wyklęci

Majowy konkurs z nagrodami.

Cel konkursu: Większa mobilizacja mediów wokół partii i rządu.

Założenia programowe: „Opozycja to rak” – jak z właściwym sobie wdziękiem powiedział Jarosław Kaczyński. Ten rak przenika już nawet do mediów państwowych. Nawet Jan Pospieszalski – najwierniejszy z wiernych piewców „dobrej zmiany” – przekroczył mikroskopijny limit krytycyzmu dozwolony w TVP. Został zbesztany przez posłankę Joannę Lichocką – najwyższy autorytet w sprawach etyki – i od dziś może paradować jako ofiara reżimu, dziennikarz wyklęty. Czytelniku, i Ty bądź czujny, naucz się rozpoznawać wroga. Weź udział w naszym konkursie. Poniżej zamieszczamy skróty trzech wrogich felietonów, jakie się ostatnio ukazały. Należy wytropić, kto je napisał? I w których ukazały się mediach?

Plan planów

Każdy kolejny plan szefa polskiego rządu dla Polski cieszy, a szykowany najnowszy, ze względu na jego szczególny rozmach i kompleksowość (ma podobno aż 16 filarów), a także na to, że nie jest po prostu nowym planem dla Polski, lecz Nowym Polskim Ładem, (…) cieszy w dwójnasób.

Wszelako, mówiąc szczerze, czy poprzedni plan z 2017 r. – nazwany Strategią na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, radował mniej? Albo wcześniejszy – plan Morawieckiego, ten z 2016 r.? No przecież nie. A jego ambitne zamierzenia – wyrwania Polski z pięciu pułapek: średniego dochodu, braku równowagi, przeciętnego produktu, katastrofy demograficznej i słabości instytucjonalnej – wciąż czekają. Podobnie jak plan odbudowy inwestycji z 20 proc. PKB w 2015 r. do 25 proc. PKB chyba w 2020 r., które na razie stopniały do 18 proc. PKB.

Tak samo cieszył ogłoszony w 2016 r. plan elektryfikacji komunikacji prywatnej, dzięki któremu w 2025 r.

Polityka 18.2021 (3310) z dnia 26.04.2021; Felietony; s. 120
Reklama