Kraj

Po co Lewicy romans z władzą?

Posłanki i posłowie klubu parlamentarnego Lewicy po spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim. Warszawa, 27 kwietnia 2021 r. Posłanki i posłowie klubu parlamentarnego Lewicy po spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim. Warszawa, 27 kwietnia 2021 r. Tomasz Jastrzębowski / Reporter

Lewica podała rękę Mateuszowi Morawieckiemu i pomoże mu przepchnąć przez Sejm ratyfikację unijnego Funduszu Odbudowy. Premier z oferty skorzystał, bo Boże Narodzenie nie zdarza się codziennie, a zwłaszcza w kwietniu. Pieniądze z funduszu są mu bardzo potrzebne: to na nich opiera się tzw. Nowy Ład, strategia odzyskiwania poparcia przez PiS, a także jego osobista przyszłość.

A o co chodziło Lewicy? Podobno o „inicjatywę” i „sprawczość”. Gdy padają te słowa, rozsądni politycy opozycji tracą rozum.

Polityka 19.2021 (3311) z dnia 04.05.2021; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 7
Reklama

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Odwieczny konflikt izraelsko-arabski

Konflikt bliskowschodni należy do najdłużej trwających we współczesnych stosunkach międzynarodowych. Złożyły się na niego wojny między młodymi państwami arabskimi a nowym Państwem Izrael oraz nierozwiązana do dziś kwestia palestyńska.

Radosław Bania
10.03.2020