Kraj

Niesmak po dobrej zmianie

Andrzej Sośnierz mówi, dlaczego opuścił Zjednoczoną Prawicę

Andrzej Sośnierz, rocznik 1951, z wykształcenia lekarz. W 2015 r. został wybrany do Sejmu z listy PiS jako przedstawiciel Polski Razem. Andrzej Sośnierz, rocznik 1951, z wykształcenia lekarz. W 2015 r. został wybrany do Sejmu z listy PiS jako przedstawiciel Polski Razem. Dawid Chalimoniuk / Agencja Gazeta
Oczekiwanie jest takie, że członek partii będzie zmieniał poglądy wraz z partią. Za komuny tak było i teraz wróciło – mówi poseł Andrzej Sośnierz, który odszedł ze Zjednoczonej Prawicy.
„Polaryzacja jest już tak silna, że jedni nienawidzą drugich. Polak nienawidzi Polaka. Dla mnie to nie do zaakceptowania.”Grzegorz Celejewski/Agencja Gazeta „Polaryzacja jest już tak silna, że jedni nienawidzą drugich. Polak nienawidzi Polaka. Dla mnie to nie do zaakceptowania.”

JULIUSZ ĆWIELUCH: – W partii mówią, że pan uciekł jak szczur.
ANDRZEJ SOŚNIERZ: – Skoro tak mówią, to sugerują, że okręt tonie.

A tonie?
Że tonie, to widać chyba gołym okiem. Ale ja nie zszedłem z okrętu dlatego, że tonie. Ja po prostu wsiadałem na inny okręt. Taki pod patriotyczną banderą, który miał płynąć do portu silna, niezawisła Polska. Podobało mi się, że będziemy budowali silne państwo. Podobało mi się, że politycy PiS nie wstydzili się mówić o patriotyzmie, o tym, że Polska jest najważniejsza.

Polityka 20.2021 (3312) z dnia 11.05.2021; Rozmowa Polityki; s. 24
Oryginalny tytuł tekstu: "Niesmak po dobrej zmianie"
Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Wszechobecny Krzysztof Stanowski. Jak wyjaśnić ten fenomen?

Wyrósł najwyraźniej na pierwszego dziennikarza w Polsce, którego koniecznie trzeba przekonać do swoich racji. Bo można się ze Stanowskim nie zgadzać, ale „trzeba go szanować”.

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk
13.06.2021