Kraj

Jak nam idą szczepienia?

Z badań Centrum Badawczo-Rozwojowego BioStat wynika, że na szczepienie nie zarejestrował się co trzeci dorosły, a blisko 22 proc. szczepić się nie zamierza Z badań Centrum Badawczo-Rozwojowego BioStat wynika, że na szczepienie nie zarejestrował się co trzeci dorosły, a blisko 22 proc. szczepić się nie zamierza Tomasz Pietrzyk / Agencja Gazeta
Minister Dworczyk przyznał na Twitterze, że scenariusz wyhamowania akcji „nie jest nieprawdopodobny”. „Jakieś sugestie?” – zapytał z rozbrajającą szczerością. Parę osób w odpowiedzi zasugerowało, by na dobry początek nie dotować antyszczepionkowców.

Akcja szczepień przeciw Covid-19 prowadzona jest teraz w Polsce pod hasłem „Ostatnia prosta”, a od 17 maja na zastrzyk mogą się rejestrować już także 16- i 17-latki. Harmonogram zapisów jest więc otwarty dla wszystkich roczników kwalifikujących się obecnie do szczepienia. „Ostatnia prosta” to jednak długa droga, w dodatku – pod górkę. Stan na końcówkę maja mamy następujący: ok. 5,5 mln osób jest w pełni zaszczepionych, czyli przyjęło obie dawki szczepionki lub jednodawkowy preparat Johnson&Johnson.

Polityka 22.2021 (3314) z dnia 25.05.2021; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 8
Reklama

Czytaj także

Kultura

Smartfonowa rewolucja według Wiśniewskiego

Czy świat wszechobecnych i wszechmocnych smartfonów jest tym, o czym marzyliśmy? A bezprzewodowa ewolucja stale przyspiesza.

Mariusz Herma
19.10.2021