„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Kraj

Ład Ziobry

Zniesienie mianowania do konkretnego sądu umożliwi władzy przerzucanie sędziów setki kilometrów od domu. Zniesienie mianowania do konkretnego sądu umożliwi władzy przerzucanie sędziów setki kilometrów od domu. Maciej Jeziorek / Forum
Zbigniew Ziobro żalił się, że ma gotowy pakiet „9, może 11 projektów”, tylko rząd je blokuje, bo premier Morawiecki idzie na ugodę z wiceszefem KE Fransem Timmermansem.

„Jeśli chodzi o reformę sądów, to ona jest planowana. (…) pewne zmiany są potrzebne, ale dzisiaj nie będziemy się na tym koncentrować” – powiedział Jarosław Kaczyński w Polskim Radiu, pytany, dlaczego reformy sądów nie ma w Polskim Ładzie. Tymczasem na początku kwietnia na spotkaniu z klubami „Gazety Polskiej” mówił w innym tonie: „Reforma sądownictwa była omawiana przez komitet bezpieczeństwa, na którego czele stoję. Wydaje się, że to jest projekt bardzo dobrze przygotowany, bardzo racjonalny”.

Polityka 22.2021 (3314) z dnia 25.05.2021; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 9
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021