Kraj

Plan Bielana. Obrotowy znów atakuje

Adam Bielan i jego stronnicy sami o sobie mówią republikanie. Adam Bielan i jego stronnicy sami o sobie mówią republikanie. Basia Dziedzic
Adam Bielan, europoseł, który kilka miesięcy temu zakwestionował przywództwo Jarosława Gowina jako prezesa Porozumienia, znów atakuje.
Adam Bielan według powszechnej opinii lojalny jest tylko wobec jednego człowieka: prezesa Kaczyńskiego.ForumWprost/Forum Adam Bielan według powszechnej opinii lojalny jest tylko wobec jednego człowieka: prezesa Kaczyńskiego.

Powszechne jest przekonanie, że Adam Bielan działa na zlecenie prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Zwłaszcza że są w dość bliskich relacjach osobistych. Kaczyński bywa u Bielanów na kolacjach. Córka europosła maluje laurki z kotkami. Jak mówi, dla pana, który rządzi Polską. Pytany, jakie konkretnie ma plany polityczne na najbliższą przyszłość, Adam Bielan poprawia: – To nie moje plany, tylko partii Porozumienie. Od 4 lutego, decyzją sądu koleżeńskiego, pełnię obowiązki prezesa partii. I zrobię wszystko, żeby nie dopuścić do rozpadu Zjednoczonej Prawicy, która w mojej opinii, mimo wszystkich wad, jest najlepszym projektem politycznym na prawicy od wielu lat.

Polityka 23.2021 (3315) z dnia 31.05.2021; Polityka; s. 26
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Los bezpłodnych katolików: niech Bóg decyduje

Wierzą w Boga, dlatego nie decydują się na potępiane przez Kościół in vitro i inseminację. Niepłodni po katolicku.

Elżbieta Turlej
24.01.2013