Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kraj

Co ma robić opozycja

Z naszego sondażu wynika, że wyborcy opozycji są po części zdeterminowani, po części zdezorientowani, i w końcu niezdecydowani. Z naszego sondażu wynika, że wyborcy opozycji są po części zdeterminowani, po części zdezorientowani, i w końcu niezdecydowani. Marek Sobczak
Co o opozycji myśli opozycyjny elektorat? Co powinni zrobić przeciwnicy PiS, aby pokonać tę partię? Kto byłby najlepszym liderem antyPiSu? Czy do wyborów iść razem, trochę razem czy całkiem osobno? Te i inne pytania zadaliśmy w sondażu POLITYKI i Kantar Public.
Poparcie dla partii opozycyjnych.Lech Mazurczyk Poparcie dla partii opozycyjnych.

Z reguły sondaże badają polityczne poglądy całej populacji. Ale czasami takie podejście nie daje miarodajnych wyników. Tak się dzieje na przykład, kiedy to zwolennicy PiS także wybierają w badaniu lidera opozycji albo wypowiadają się o najlepszych ich zdaniem opozycyjnych koalicjach mających pokonać dzisiejszy obóz władzy. Dlatego POLITYKA zleciła pracowni Kantar sondaż szczególny: na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 osób, które zadeklarowały głosowanie na partie opozycyjne lub jeszcze nie wiedzą, na kogo zagłosują (zbadano w tym celu polityczne preferencje blisko 2000 osób).

Polityka 23.2021 (3315) z dnia 31.05.2021; Sondaż Polityki; s. 12
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >