Kraj

Panowie i państwo

Jedynym maczo po stronie polskiej opozycji wciąż pozostaje Donald Tusk, od dwóch dekad najgroźniejszy przeciwnik Jarosława Kaczyńskiego.

Przypomnę jeszcze raz, co napisał Ryszard Terlecki, bo warto mieć ten cytat w rocznikach gazety: „Jeśli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie. My popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników”. Wiemy, że szef klubu PiS często zachowuje się i wypowiada arogancko, ale tym razem to było wyjątkowo paskudne. Mąż liderki białoruskiej opozycji od prawie roku siedzi w ciężkim więzieniu, ona sama została zmuszona do emigracji; od sfałszowanych wyborów prezydenckich jeździ po świecie, aby upominać się o pozbawianych wolności, bitych, torturowanych fizycznie i psychicznie przeciwników reżimu.

Polityka 24.2021 (3316) z dnia 08.06.2021; Przypisy; s. 6
Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Wszechobecny Krzysztof Stanowski. Jak wyjaśnić ten fenomen?

Wyrósł najwyraźniej na pierwszego dziennikarza w Polsce, którego koniecznie trzeba przekonać do swoich racji. Bo można się ze Stanowskim nie zgadzać, ale „trzeba go szanować”.

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk
13.06.2021