Kraj

Afera przycichła, Cieszyński wraca

Janusz Cieszyński Janusz Cieszyński Jacek Domiński / Reporter
Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia, podał się do dymisji latem zeszłego roku, dzień przed rezygnacją ministra Łukasza Szumowskiego.

Z Kancelarii Premiera odszedł sekretarz stanu odpowiedzialny za cyfryzację Marek Zagórski; na jego miejsce Mateusz Morawiecki ściągnął byłego wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego (rocznik 1988). Reputację Cieszyńskiego – który wcześniej był chwalony m.in. za sprawne wprowadzenie e-recept – popsuła afera respiratorowa. Na początku epidemii resort zdrowia kupił od podejrzanej firmy respiratory, z których część nie spełniała atestów, a część nie została w ogóle dostarczona. Skarb Państwa do tej pory nie odzyskał wszystkich pieniędzy, a prokuratura niespiesznie prowadzi śledztwo w tej sprawie (Cieszyński nie dostał żadnych zarzutów).

Polityka 24.2021 (3316) z dnia 08.06.2021; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 7
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021