Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Zmienia się klimat dla zwierząt

Pod inicjatywą wprowadzenia zakazu hodowli klatkowej zebrano 1,4 mln podpisów. Pod inicjatywą wprowadzenia zakazu hodowli klatkowej zebrano 1,4 mln podpisów. Imago/Blickwinkel / EAST NEWS

Wypuścimy zwierzęta hodowlane z klatek? Wszystko wskazuje na to, że tak! Komisja Europejska zobowiązała się do pracy nad zakazem chowu klatkowego, tak by nowe prawo było gotowe do końca 2023 r., a jego wdrożenie w całej Unii nastąpiło w 2027 r. Już za 5 lat zatem ponad 300 mln zwierząt (m.in. kur, cieląt, królików, gęsi) przestanie spędzać swoje krótkie życie w przymusowym zamknięciu.

Coś, co wydawało się nierealne, może stać się faktem dzięki Europejskiej Inicjatywie Obywatelskiej „Koniec Epoki Klatkowej – End the Cage Age”, zainicjowanej przez organizację Compassion in World Farming, do której dołączyło 170 organizacji pozarządowych z 28 krajów Europy.

Polityka 28.2021 (3320) z dnia 06.07.2021; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 7
Reklama

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022