Osoby czytające wydania polityki

„Polityka”. Największy tygodnik w Polsce.

Wiarygodność w czasach niepewności.

Subskrybuj z rabatem
Kraj

Polityka i obyczaje

Z ostatniej strony

Polityka

Piotr Zaremba, pisząc dla „Rzeczpospolitej” o awanturze wokół koncesji dla TVN, odnosi się do osoby prezesa: „Mamy kolejną po wykupieniu Polska Press przez Orlen pisowską próbę dokonania mocnej korekty medialnego rynku. Nawet dużo mocniejszej niż tamta. (…) Zacznę tym razem od osobistej opinii. Atakując Jarosława Kaczyńskiego jako autora podobnych decyzji, wypomina mu się, że nigdy nie uważał niezależności dziennikarskiej za samodzielną wartość. I to jest prawda, dla niego dziennikarze odgrywają jedynie rolę eksponentów interesów politycznych. Patrzenie na ręce władzy, czy nawet rozmaitym społecznym instytucjom, interesuje go o tyle, o ile służy jego opcji politycznej. Jeśli nie służy, jest szkodliwe albo przynajmniej obojętne”. Ciekawe, czy ta opinia jest w oczach prezesa szkodliwa czy obojętna.

Podczas propagandowej terenowej imprezy marszałek Sejmu Elżbieta Witek, reagując na okrzyki kontestujących jej zachwyty nad programem Polski Ład, wypomniała im, że biorą 500+, a krytykują rząd, i że „warto by się było unieść honorem i od tego wrednego rządu PiS tego nie brać. Tu jest Polska, a nie Unia”. W ten sposób pani marszałek postawiła się w osobliwej sytuacji: po zmianie władzy należy się spodziewać, że zrezygnuje z własnej emerytury albo, zachowując ją, dowiedzie, że zrezygnowała z honoru.

W komentarzu dla portalu wiadomo.co Janusz A. Majcherek zachęca opozycję do odwagi: „Jeśli Polska ma pod przyszłymi rządami obecnej opozycji tolerować antysemityzm, pozostawać poza strefą euro i europejską integracją, pogrążać się w demograficznej zapaści z powodu ksenofobii społeczeństwa, używać państwowego majątku do partyjnych celów, bo społeczeństwo jest niechętne prywatyzacji, poniechać zwrotu mienia, gdyż w pożydowskich domach mieszkają lokatorzy, to powstaje pytanie, po co zmieniać władzę.

Polityka 31.2021 (3323) z dnia 27.07.2021; Felietony; s. 98
Oryginalny tytuł tekstu: "Polityka i obyczaje"
Reklama