Kraj

Efekt Tuska

Donald Tusk w rozmowie z „Polityką” ujawnia swoją strategię

Donald Tusk, były premier RP, były szef Rady Europejskiej, przewodniczący Platformy Obywatelskiej. Donald Tusk, były premier RP, były szef Rady Europejskiej, przewodniczący Platformy Obywatelskiej. Jacek Domiński / Reporter
Donald Tusk, były premier RP, były szef Rady Europejskiej, przewodniczący Platformy Obywatelskiej, o tym, jak pogodzić podzielonych Polaków, jak wygrać wybory i co po nich zrobić.
Ireneusz Szuniewicz

JERZY BACZYŃSKI: – Widzę, że chodzi pan bez ochrony. PiS obstawia swojego szefa chyba dziesięcioma osobami. Nie obawia się pan jakichś napaści?
DONALD TUSK: – Oczywiście, że się obawiam. Czarna propaganda mediów publicznych, nakierowana na mnie, musi wzbudzać u wielu osób agresję. Jestem z Gdańska, byłem przyjacielem Pawła Adamowicza, więc trudno mi lekceważyć sygnały, które właściwie każdego dnia docierają do mnie, do mojej rodziny, do moich przyjaciół samorządowców.

Polityka 32.2021 (3324) z dnia 03.08.2021; Temat z okładki; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Efekt Tuska"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Taktyka stanu wyjątkowego i bezwzględnych pushbacków nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Łukaszenka nadal prowadzi swój sabotaż, a nawet go nasila. Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Renata Lis
23.09.2021