Kraj

Czy kobiety są piękne?

Trzeba sobie powiedzieć jasno, że zachwyt mężczyzny ma naturę seksualną, wobec czego głośne jego wyrażanie nosi znamiona molestowania.

Przemysław Babiarz w roli komentatora olimpiady dowiódł, że jest mężczyzną niemalowanym. W konkurencjach damskich szukał tego, co i owszem, aż przestraszony własną egzaltacją w chwili próby wycofał się na bezpieczne, jak mu się zdawało, pozycje, orzekając o pewnej oszczepniczce, że jej twarz nosi znamiona urody. Gdy padły te słowa, cała sala w sopockiej knajpce, gdzie w ten miły czas miód i wino piłem, zaśmiała się serdecznie, bez względu na płeć.

Śmiech rozładowuje napięcie, a śmiech wspólny wskazuje na jakiś nie do końca rozwiązany problem, który doraźnie można obśmiać, choć pewnie kiedyś trzeba by wziąć się za niego poważnie.

Polityka 35.2021 (3327) z dnia 24.08.2021; Felietony; s. 87
Reklama

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021