Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kraj

Ojciec swojego syna

Tata Maty

Marcin Matczak Marcin Matczak Paweł Krzywicki / Forum
W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.
Matczak jest traktowany przez środowisko akademickie jako osoba z zewnątrz. Ale to właśnie doświadczenie outsidera pomogło mu przebić się do opinii publicznej. Matczak jest traktowany przez środowisko akademickie jako osoba z zewnątrz. Ale to właśnie doświadczenie outsidera pomogło mu przebić się do opinii publicznej.

Jest kimś więcej niż tylko medialnym autorytetem, aktywnym komentatorem rzeczywistości, kolejnym tokującym profesorem. Jego narracje bywają bowiem równie istotne, jak osoba narratora. Czyli to, jak się Matczak nosi, w jaki sposób mówi, skąd pochodzi i kim jest. Owszem, niektórym wydaje się irytujący, szczególnie teraz często wypomina mu się arogancję i zadufanie. Ale zarazem wychował sobie całkiem spore grono fanów, dla których stał się punktem odniesienia, symbolem niezgody na obecną rzeczywistość.

Polityka 42.2021 (3334) z dnia 12.10.2021; Polityka; s. 23
Oryginalny tytuł tekstu: "Ojciec swojego syna"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >