Kraj

Polowanie w strefie

Stan wyjątkowy nie dla myśliwych

Polski Związek Łowiecki ubiega się o możliwość realizowania polowań i odstrzałów sanitarnych w strefie objętej stanem wyjątkowym. Polski Związek Łowiecki ubiega się o możliwość realizowania polowań i odstrzałów sanitarnych w strefie objętej stanem wyjątkowym. Adam Staskiewicz / EAST NEWS
Myśliwi i resort środowiska powołują się na szkody łowieckie oraz ASF.

Do strefy stanu wyjątkowego nie są wpuszczani ani lekarze, ani aktywiści fundacji pomagającej uchodźcom. Dziennikarze nawet za przypadkowe naruszenie zakazu są zatrzymywani i spędzają dobę w areszcie. Ale – wszystko na to wskazuje – myśliwi będą się tam mogli swobodnie poruszać. I polować. W lasach, gdzie chowają się przed strażą graniczną ubrani na ciemno uchodźcy. – Ludzie poukrywani po krzakach, a oni chcą strzelać – oburza się Zenon Kruczyński, były myśliwy, od lat aktywista ekologiczny i antymyśliwski, współzałożyciel Koalicji Niech Żyją.

Polityka 42.2021 (3334) z dnia 12.10.2021; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 8
Oryginalny tytuł tekstu: "Polowanie w strefie"
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021