Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Murem przeciw uchodźcom

Budowę będzie kontrolować CBA. Ta sama służba, z której kasjerka wyprowadziła 9 mln zł. Budowę będzie kontrolować CBA. Ta sama służba, z której kasjerka wyprowadziła 9 mln zł. Michał Kość / Forum

Rząd PiS z poparciem PSL, Konfederacji, posłów Kukiza i Gowina uchwalił budowę muru na granicy. Mur i płot – to symbole rządów tej władzy. Płotem grodzi się Sejm przed obywatelami, płoty odgradzają Krakowskie Przedmieście w każdą miesięcznicę smoleńską, płotami okazjonalnie odgradza się siedzibę PiS, dom prezesa Kaczyńskiego czy TVP.

Teraz płotem odgradzamy się od uchodźców. Tego chce większość społeczeństwa. Najnowszy sondaż Kantar dla Faktów TVN: środki podjęte przez rząd na granicy z Białorusią dobrze ocenia 54 proc.

Polityka 43.2021 (3335) z dnia 19.10.2021; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 7
Reklama

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022