Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Człowiek Macierewicza awansuje

Piotr Woyciechowski Piotr Woyciechowski Tomasz Adamowicz / Forum
Prezes Adam Glapiński stworzył w NBP nowy departament, a na jego dyrektora wskazał Piotra Woyciechowskiego, swojego doradcę i jednego z najbliższych współpracowników Antoniego Macierewicza.

O tym awansie POLITYKA dowiedziała się od pracowników centrali NBP. Poprosiliśmy bank o potwierdzenie informacji, ale zamiast odpowiedzi prawie dwie godziny później w PAP pojawiła się notka na ten temat. Poinformowano, że Woyciechowski został dyrektorem nowego Departamentu Centrum Pieniądza, funkcjonującego do tej pory w ramach Departamentu Edukacji i Wydawnictw, którym kieruje Anna Kasprzyszak (prywatnie była żona szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego). Centrum prezentuje historię pieniądza i podstawy teorii ekonomicznych, można też tu obejrzeć wystawę monet i banknotów.

Polityka 43.2021 (3335) z dnia 19.10.2021; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 8
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022