Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kraj

Imprezy Sasina

Jacek Sasin Jacek Sasin Krzysztof Radzki / EAST NEWS

Osoba związana z obozem władzy (ale niezbyt przyjaźnie nastawiona do wicepremiera i ministra aktywów państwowych), zwraca uwagę na patronaty, których udziela Jacek Sasin: – Chętnie wspiera imprezy organizowane przez Fratrię, spółkę należącą m.in. do braci Karnowskich, wydawcę „Sieci” i portalu wPolityce.pl. Oni z takim patronatem bez problemu zdobywają od spółek Skarbu Państwa kasę na reklamy i sponsorowanie swoich imprez. Dla spółek ta współpraca nie ma żadnego ekonomicznego sensu, ale wiadomo, że dla PiS to polityczne korzyści. Finansuje się Karnowskich, to się potem wymaga promocji.

Sprawdziliśmy i okazuje się, że w tym roku Sasin udzielił patronatu trzem dużym imprezom organizowanym przez Fratrię; tak samo w 2020 r. W minionym tygodniu odbyła się gala Nagrody Polskiego Kompasu, wręczanej osobom i firmom, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju gospodarczego Polski. Rok temu główną nagrodę dostał Jacek Sasin, który też dał imprezie ministerialny patronat; w tym roku laureatem jest prezes NBP Adam Glapiński. Nagrody dostali też przyjaciel Jacka Sasina prezes PGE Wojciech Dąbrowski oraz Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU, jednego z głównych sponsorów imprezy. Dołożyli się do niej też: Orlen, KGHM, Lotos, PGNiG, PKP, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych SA, Bank Pekao SA, Totalizator Sportowy, Tauron, PARP, Alior Bank.

Sasin dał też Fratrii patronat nad akcją promocji polskich produktów i polskich przedsiębiorców „Kupuję, bo polskie” na łamach tygodnika „Sieci” i w ich telewizji wPolsce.pl. Szef MAP wsparł także organizowany przez nich „Cykl debat Zbliżenia 2021. Forum Gospodarcze Polska – Azja”, na którym dyskutowano m.in. o tym, jak współpraca z Azją może zmienić Polski Ład.

Polityka 43.2021 (3335) z dnia 19.10.2021; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 9
Reklama