„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Kraj

Indianin na barykadzie

Indianin na barykadzie. Michał Kołodziejczak wybiera się na Wiejską

Michał Kołodziejczak Michał Kołodziejczak Tomasz Jastrzębowski / Reporter
Walczył z wiatrakami, blokował autostrady i tory kolejowe, palił słomę w centrum Warszawy. Michał Kołodziejczak, 33-letni rolnik z Orzeżyna pod Sieradzem, wybiera się do Sejmu, a jego AGROunia pojawia się już w partyjnych sondażach.
Spośród tysiąca osób przepytanych przez Instytut Badań Spraw Publicznych 5,07 proc. zadeklarowało głos na partię Kołodziejczaka.materiały prasowe Spośród tysiąca osób przepytanych przez Instytut Badań Spraw Publicznych 5,07 proc. zadeklarowało głos na partię Kołodziejczaka.

Unię Warzywno-Ziemniaczaną założył w remizie strażackiej kilkaset metrów od domu. Sam mówi, że pierwsze blokady dróg, które organizował, były wyjątkowo grzeczne – rolnicy co kilka minut przepuszczali niecierpliwiących się kierowców. W końcu sam stracił cierpliwość. Zablokował centrum Warszawy, podpalając z innymi rolnikami słomę i rzucając na jezdnię martwą świnię.

– Szanuję go, bo nie przebiera w środkach. Nie przejmuje się tym, czy jego akcja będzie ładna i miła dla klasy średniej – komplementuje go Jan Śpiewak.

Polityka 44.2021 (3336) z dnia 26.10.2021; Polityka; s. 26
Oryginalny tytuł tekstu: "Indianin na barykadzie"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021