Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Gong na ring

Wybór jest jasny: albo będziemy, całkowicie suwerennie, szanowanym krajem Unii Europejskiej, albo – równie suwerennie – z tej organizacji się faktycznie wypiszemy i przeniesiemy do szarej strefy. A tam mistrzem ceremonii będzie zawsze Rosja.

W okolicach 11 listopada powraca temat niepodległości, suwerenności, narodowej dumy i interesów. W ostatnich latach także wątek – kto jest lepszym patriotą, gdzie są prawdziwi, nieznający wstydu Polacy, a gdzie donosząca na własne państwo targowica. W tym roku ta „debata” jest szczególnie aktualna z powodu najnowszej wojny PiS z Unią Europejską. PiS usiłuje przekonać, że trzeba chronić państwo przed „roszczeniami Unii”, bo chodzi o to, żeby nam obcy kraju nie urządzali.

Polityka 46.2021 (3338) z dnia 08.11.2021; Przypisy; s. 6
Reklama

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022