„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Kraj

Aborcyjny pistolet: Powtórka sporów z lat 90.

Awantura o aborcję jest w pełnym toku. Dziś debata w Sejmie nad zmianami w Konstytucji i dywizje ojca Rydzyka na ulicach Warszawy (choć z pierwszych doniesień wynika, że mogą być mniej liczne niż życzył sobie ojciec dyrektor). Stało się dokładnie to, czego obawiali się bracia Kaczyńscy: obudziły się demony. PiS o mało się przez to nie rozpadł, dał się postawić pod ścianą fundamentalistom, wplątał w majstrowanie przy Konstytucji i dyskusję o paragrafach, w której nie bardzo już wiadomo o co chodzi, ale która sprawia wrażenie, że LPR jest bardziej „za życiem” niż PiS. Mamy więc powtórkę sporów z lat 90. Sporu, który zwolennicy restrykcyjnego prawa nie tylko wówczas wygrali, ale też zdołali przekonać wszystkich, że to kompromis.

Mówi się o Jarosławie Kaczyńskim, że to wybitny polityczny strateg. Czy tak trudno było przewidzieć, że jak się wchodzi w alianse z kimś tak „bezkompromisowym” jak ojciec Rydzyk i LPR, prędzej czy później będzie się miało aborcyjny pistolet przy skroni. To nie ostatnia powtórka. W kolejce czeka Marian Piłka z projektem zakazu pornografii. To też można było przewidzieć. To przecież nie pierwszy raz.Reklama

Czytaj także

Nauka

Zaszczepieni też chorują. Dlaczego trzecia dawka jest niezbędna?

Coraz więcej osób wątpi w szczepionki przeciwko covid, skoro nawet po trzech dawkach przytrafia im się zakażenie. Czy zatem decyzję o szczepieniu przypominającym lepiej odłożyć do czasu, aż pojawią się skuteczniejsze preparaty?

Paweł Walewski
04.12.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną