Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Powiedział, co wiedział

Mizerski na bis

Obrońcy doktora Maciąga uważają, że uczeni tacy jak on mają pełne prawo do posiadania swoich poglądów i nie można ich z tego powodu wykluczać i pozbawiać możliwości pracy naukowej.

Czytam, że na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym straszy niejaki doktor Maciąg głoszący na zajęciach z socjologii, że naturalnym miejscem dla kobiet jest kuchnia i że powinny one wychodzić za mąż, bo nawet w nieudanych związkach będą szczęśliwsze od singielek. Natomiast homoseksualizm to w opinii Maciąga rodzaj nerwicy, którą lobby homoseksualnemu w Amerykańskim Towarzystwie Psychiatrycznym udało się wykreślić z listy chorób i doprowadzić do uznania jej za orientację seksualną.

Jesteśmy przerażone i zdruzgotane – wyznają studentki pielęgniarstwa na Wydziale Nauk o Zdrowiu, które poskarżyły się samorządowi wydziału, że doktor wygłasza na zajęciach prywatne poglądy sprzeczne z wiedzą medyczną.

Polityka 49.2021 (3341) z dnia 30.11.2021; Felietony; s. 106
Oryginalny tytuł tekstu: "Powiedział, co wiedział"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022