Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Damy łóżka i jakoś to będzie

Czekając na omicrona

Ryzyko zakażenia omikronem jest od dwóch do pięciu razy większe niż wariantem delta. Ryzyko zakażenia omikronem jest od dwóch do pięciu razy większe niż wariantem delta. Piotr Hukało / EAST NEWS

Czy rząd ma już pomysł na zbliżającą się kolejną falę covid – tym razem wywołaną wariantem omikron, który zadomowił się w zachodniej i w południowej Europie, doprowadzając do rekordowych wzrostów zakażeń? Jedynym jak na razie jest przygotowanie większej liczby łóżek w szpitalach oraz nadzieja, że chorych uda się zatrzymać na etapie leczenia w podstawowej opiece zdrowotnej. Dr. Pawła Grzesiowskiego, doradcę Naczelnej Rady Lekarskiej ds. Pandemii, dziwi taka strategia, bo już przy poprzednich falach okazała się ona fiaskiem.

Polityka 3.2022 (3346) z dnia 11.01.2022; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 8
Oryginalny tytuł tekstu: "Damy łóżka i jakoś to będzie"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022