Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Punkty podwójnie karne

Punkty podwójnie karne. Przykre niespodzianki dla kierowców

Firmy świadczące ubezpieczenia komunikacyjne mają już wgląd w liczbę punktów karnych, które ma ich potencjalny klient, a także dostęp do informacji, jakie wykroczenia kierujący popełnił. Firmy świadczące ubezpieczenia komunikacyjne mają już wgląd w liczbę punktów karnych, które ma ich potencjalny klient, a także dostęp do informacji, jakie wykroczenia kierujący popełnił. Darek Delmanowicz / PAP
Zmiana przepisów to prosta droga dla wyższego OC dla kierowców, którzy łapią mandaty.

Drakońska podwyżka taryfikatora za wykroczenia drogowe to niejedyna przykra niespodzianka dla kierowców. Ubezpieczycielom po ponad 10 latach starań udało się przeforsować przepisy dające im wgląd w punkty karne gromadzone przez klientów. Obowiązująca od stycznia tego roku nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym daje każdej firmie świadczącej ubezpieczenia komunikacyjne wgląd nie tylko w liczbę punktów karnych, które ma ich potencjalny klient, ale również dostęp do szczegółów, czyli informacji, jakie konkretnie wykroczenie tenże kierujący popełnił.

Polityka 3.2022 (3346) z dnia 11.01.2022; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 8
Oryginalny tytuł tekstu: "Punkty podwójnie karne"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022