Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kraj

Mściciel myśliciel

Gowin wraca do gry?

Przypadek Gowina o tyle jest interesujący, że odbijają się w nim koleje losu i główne sprzeczności polityki w III RP. Przypadek Gowina o tyle jest interesujący, że odbijają się w nim koleje losu i główne sprzeczności polityki w III RP. Wojciech Tomaszek / FotoNews / Forum
Czy po tak dramatycznych przejściach jeszcze można wrócić do gry? Jarosław Gowin staje przed bodaj najważniejszym wyzwaniem w swojej politycznej karierze. Fascynującej jak mało która.
Intelektualistów od wieków ciągnęło do polityki, gdyż uważali, że mają szersze horyzonty i więcej rozumieją.Basia Dziedzic Intelektualistów od wieków ciągnęło do polityki, gdyż uważali, że mają szersze horyzonty i więcej rozumieją.

Na prośbę o rozmowę odpisał, że „jeszcze nie udziela się medialnie”. Ale osoby mające z nim kontakt zapewniają, że jego powrót do życia publicznego jest już całkiem bliski. W pewnym sensie nawet już wrócił. W ubiegłym tygodniu jego partia Porozumienie przekazała Polsce 2050 uwagi do programu gospodarczego tej ostatniej. Komentarz był firmowany nazwiskiem Gowina, do tego były wicepremier dołączył odręcznie napisany list.

Niektórzy są zaskoczeni takim obrotem sprawy. Bo kiedy pod koniec listopada krakowski polityk znalazł się nagle w szpitalu z objawami załamania nerwowego, podobno miał deklarować odejście z polityki.

Polityka 4.2022 (3347) z dnia 18.01.2022; Polityka; s. 21
Oryginalny tytuł tekstu: "Mściciel myśliciel"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >