Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Polityka i obyczaje

Z ostatniej strony

Polityka

O ukraińskich uderzeniach na terytorium Rosji pisze „Nowaja Gazeta. Europe”: „Prezydent Biden osobiście zapewnił, że nie będzie dostarczał Ukrainie systemów rakietowych, które mogłyby być wykorzystane do ataków na obszar Rosji, a władze ukraińskie zapewniły USA, że dostarczana im broń nie będzie w takim celu używana. No i proszę: w nowoszachtyńską rafinerię na terytorium rosyjskim jednak grzmotnęli i Ukraińcy wyraźnie liczą na to, że żadnym przyszłym dostawom to nie zaszkodzi. A spokojnie można założyć, że to tylko przygrywka”.

Siergiej Korsunskij, ukraiński dyplomata i ekspert w dziedzinie geopolityki, pisze w portalu Zerkało Niedieli: „Rosja przegra zarówno tę, jak i każdą kolejną wojnę dlatego, że nie proponuje żadnej systemowej alternatywy ani wobec liberalnego porządku światowego, którego broni wspólnota demokratyczna, ani wobec socjalizmu z chińską specyfiką, który przy wszystkich jego zasługujących na krytykę aspektach umożliwił potężny zryw zacofanego w niedawnej przeszłości kraju”.

Prezes PiS znienacka oskarżył Jarosława Gowina o klęskę Polskiego Ładu. Rzecznik koła parlamentarnego Porozumienia Jan Strzeżek w rozmowie z portalem naTemat.pl przypomina: „Polski Ład jest absolutnie autorskim pomysłem Mateusza Morawieckiego, a my próbowaliśmy go choć trochę naprawić. (…) Jarosław Gowin wielokrotnie na spotkaniach z premierem Morawieckim i kierownictwem PiS mówił wprost: Polski Ład jest złym projektem, on nie ma prawa skończyć się dobrze. Nasi eksperci wskazywali, że inflacja może się pojawić, i to wyższa, niż zakładał rząd. Wtedy Mateusz Morawiecki mówił, że to absolutna nieprawda. Politycy PiS absolutnie zakłamywali rzeczywistość, a po kilku miesiącach okazuje się, że to, co przepowiadał Jarosław Gowin i Porozumienie, jest prawdą.

Polityka 28.2022 (3371) z dnia 05.07.2022; Felietony; s. 106
Oryginalny tytuł tekstu: "Polityka i obyczaje"
Reklama