Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Ponad 2 tys. zakażeń koronawirusem w Polsce. A to dopiero początek

Covid-19 w Polsce znów przyspiesza. Covid-19 w Polsce znów przyspiesza. PAP
Minionej doby przybyło 1720 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Wliczając 315 osób, które zakaziły się nim ponownie, mamy ponad 2 tys. kolejnych przypadków.

2035 przypadków, o których we wtorek 12 lipca poinformowało Ministerstwo Zdrowia, to najwyższy przyrost od kilku miesięcy. W poniedziałek nowych zakażeń było 227. Pewien wpływ na ten wynik ma blisko czterokrotnie większa liczba wykonanych testów (7648), jednak nawet ona nie tłumaczy prawie dziesięciokrotnego przyrostu zakażeń w ciągu jednej doby.

Najwięcej nowych zakażeń odnotowano na Mazowszu – 434. Na drugim miejscu jest Śląsk z 257 kolejnymi przypadkami. Na trzecim zaś Małopolska, gdzie przybyło ich 169.

Za tę falę zachorowań odpowiadają bardziej zaraźliwe subwarianty omikrona – BA.4, BA.5 oraz BF.1, które pojawiły się w kilku krajach. Odmiany te szerzą się coraz szybciej, powinniśmy więc przygotować się na kolejne rekordy zakażeń w najbliższym czasie. Tylko w ostatnim tygodniu w Polsce odnotowano ponadstuprocentowy przyrost nowych zakażeń.

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną