Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Kraj

Matka wszystkich afer

Matka wszystkich afer. Sprawa Rywina zmieniła polską politykę na gorsze

Obrady Komisji Śledczej. Z jej ówczesnych pierwszoplanowych aktorów dzisiaj w polityce ostał się tylko Zbigniew Ziobro, teraz jako główny szkodnik. Obrady Komisji Śledczej. Z jej ówczesnych pierwszoplanowych aktorów dzisiaj w polityce ostał się tylko Zbigniew Ziobro, teraz jako główny szkodnik. Jan Zdzarski Jr / EAST NEWS
Od moralnego wstrząsu do wielkiej demoralizacji. Afera Rywina zmieniła polską politykę, niestety na gorsze. Właśnie mija 20 lat od zdarzeń, które ją zapoczątkowały.
Lew Rywin na ławie oskarżonych.Adam Chełstowski/Forum Lew Rywin na ławie oskarżonych.

Przyszedł Rywin do Michnika i jego wizyta skierowała polską politykę na nowe tory. Chociaż nawet nie był specjalnie z nią kojarzony. Wtedy u szczytu producenckiej kariery – niespełna dwa miesiące wcześniej celebrował w Cannes Złotą Palmę dla „Pianisty” Romana Polańskiego. Obracał się w kręgach socjety, głównie artystycznej i medialnej. Do dziś nie wiemy, czy ktoś przysłał go do Agory i jeśli tak, to kto. I pewnie już się tego nie dowiemy, bo Rywin wybrał milczenie. Swoje odsiedział, teraz jest osobą prywatną.

Polityka 30.2022 (3373) z dnia 19.07.2022; Temat tygodnia; s. 18
Oryginalny tytuł tekstu: "Matka wszystkich afer"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >