Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kraj

Polityka i obyczaje

Z ostatniej strony

Polityka

Ukraiński portal Zerkało Niedieli o rosyjskim śledztwie na okupowanych terytoriach: „Mimo totalitarnej istoty putinowskiego reżimu, nawet on nie zdoła w perspektywie uniknąć pytania o przyczyny tragedii rosyjskojęzycznych miast Ukrainy. Odpowiedź już szykuje Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej, kierowany przez Aleksandra Bastrykina. (…) Okupanci zameldowali o »zbadaniu« w Mariupolu 2400 obiektów, przeprowadzeniu »ekspertyz« w 350 zburzonych domach i zapisali 45 mld rubli strat w ukraińskim mieście na rachunek ukraińskich wojsk. Ton oświadczeń podwładnych Putina nie pozostawia wątpliwości co do ich zamiaru osądzenia obywateli Ukrainy za zniszczenie ukraińskiego miasta przez rosyjską armię”.

Dwie wieszczki z „Sieci” mają czarną wizję najbliższej przyszłości. Marzena Nykiel: „Totalna opozycja na czele z Donaldem Tuskiem coraz intensywniej zachęca swoich zwolenników do ulicznej agresji, usprawiedliwia najbrutalniejsze ataki, a gdy trafiają one na drogę sądową, ulegają wręcz neutralizacji. Doraźne cele desperatów, chcących odzyskać władzę, skutkują daleko posuniętą demoralizacją społeczną. (…) Patologiczne decyzje sądów utrwalają patologiczne postawy i zachęcają do barbarzyńskiego przesuwania granic. Właśnie tak tresuje się terrorystów!”. Dorota Łosiewicz: „Będzie to kampania długa, wyczerpująca, a do mety dobiegną najwytrwalsi zawodnicy. Oby nam tylko po drodze Polska nie spłonęła z tych emocji, bo nie brakuje takich, którzy właśnie emocjami wolą walczyć zamiast programem i wizją rozwoju kraju”. Czyżby pani miała na myśli ostatni objazd kraju w wykonaniu prezesa?

Notka z „Tygodnika Powszechnego”: „Prezes PiS Jarosław Kaczyński jeździ po Polsce i opowiada historie o byłym wójcie, który zbudował żłobki i przedszkola w każdej wsi, a nawet sklep, do którego wjeżdża się samochodem i bierze towar z półek.

Polityka 33.2022 (3376) z dnia 09.08.2022; Felietony; s. 106
Oryginalny tytuł tekstu: "Polityka i obyczaje"
Reklama